واقعیت افزوده چیست؟


واقعیت افزوده (به انگلیسیAugmented Reality) یک نمای فیزیکی زنده، مستقیم یا غیرمستقیم (و معمولاً در تعامل با کاربر) است، که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS می‌باشد ایجاد می‌شود. واقعیت رایانه‌ای مفهوم کلی واقعیت افزوده‌است. در واقعیت افزوده معمولاً چیزی کم نمی‌شود بلکه فقط اضافه می‌شود. همچنین واقعیت افزوده تا حدودی شبیه به واقعیت مجازی است که توسط یک شبیه‌ساز، دنیای واقعی را کاملاً شبیه‌سازی می‌کند. در واقع وجه تمایز بین واقعیت مجازی و واقعیت افزوده این است که در واقعیت مجازی کلیهٔ عناصر درک شده توسط کاربر، ساخته شده توسط کامپیوتر هستند. اما در واقعیت افزوده بخشی از اطلاعاتی را که کاربر درک می‌کند، در دنیای واقعی وجود دارند و بخشی توسط کامپیوتر ساخته شده‌اند.


شرکت لیان و واقعیت افزوده

شرکت هوش مصنوعی لیان از با توجه به زمینه کاری و هوشمند سازی مدارس با آمدن این تکنلوژی به سرعت جز پیشگامان واقعیت افزوده در ایران گردید. به طوری که شرکت علاوه بر تولید .کتاب واقعیت افزوده بستر و پلتفرمی را طراحی کرد که هر ناشر یا معلم به آسانی بتواند واقعیت افزوده خود را تولید کند و با نام خود انتشار دهد .

این پلتفرم به گونه ای طراحی شده است که افراد با کمترین تخصص برنامه نویسی و دانش در زمینه واقعیت افزوده می تواننند محصولات واقعیت افزوده خود را تولید کنند و به فروش برسانند.

شرکت هوش مصنوعی لیان با سابقه ای درخشان و طولانی و با کادری مجرب در تلاش است تا هر چه زودتر و بیشتر فناوری واقعیت افزوده و به کار گیری آن در آموزش و به خصوص مناطق محروم را فراگیر کند و به این ترتیب همه از آموزش های با کیفیت های بالا برخوردار باشند.

دستاوردهای شرکت در زمینه واقعیت افزوده

از جمله محصولات واقعیت افزوده می توان به کتاب های تولیدی این شرکت اشاره کرد که در نمایشگاه مختلف با استقبال بسیار زیادی مواجه شد .

یکی دیگر از دستاوردهای مهم شرکت تفاهم نامه امضا شده بین شرکت انستیتو ایزایران وابسته به وزارت دفاع و شرکت لیان در زمینه همکاری هوشمند سازی مدارس،شبکه آموزش برموبایل، تهیه کتاب های برپایه واقعیت افزوده.


تیزر تبلیغاتی شرکت هوش مصنوعی لیان - واقعیت افزوده و کتاب واقعیت افزوده

در کلیپ رو به رو مشاهده خواهید کرد که چگونه با هوشمند سازی مدارس و استفاده از کتاب واقعیت افزوده هم کار معلمان در بیان مسائل راحت تر می شود و هم دانش آموزان از آموختن لذت می برند.