کلاس آنلاین
بهترین نرم افزارهای کلاس های آنلاین رایگان
آبان ۲۹, ۱۳۹۹
پرسش و پاسخ درباره اتد پلاس
پرسش و پاسخ در مورد اپلیکیشن اتد پلاس
آبان ۲۹, ۱۳۹۹

آموزش آنلاین (مجازی) چیست؟

تکنولوژی های روز، کم کم جایگاهشان را در زندگی انسان پیدا کرده اند. دنیای امروز با توجه به گسترش بیماری همه گیر مانند کرونا ویروس دیگر بدون استفاده از این وسایل مدرن مانند گوشی های هوشمند ، رایانه ها و اینترنت، ممکن نیست. همه چیز به سمت مکانیزه و هوشمندتر شدن حرکت می کند و برای هر نیاز یک محصول تکنولوژیک خلق شده است. اینترنت و فضای مجازی هم در این پیشرفت روز افزون بی تاثیر نیستند. تاثیری که باعث شده است که کاربران زیادی برای یافتن بهترین نرم افزار کلاس مجازی جستجو کنند.

آموزش آنلاین مجازی

تکنولوژی های روز، کم کم جایگاهشان را در زندگی انسان پیدا کرده اند. دنیای امروز با توجه به گسترش بیماری همه گیر مانند کرونا ویروس دیگر بدون استفاده از این وسایل مدرن مانند گوشی های هوشمند ، رایانه ها و اینترنت، ممکن نیست. همه چیز به سمت مکانیزه و هوشمندتر شدن حرکت می کند و برای هر نیاز یک محصول تکنولوژیک خلق شده است. اینترنت و فضای مجازی هم در این پیشرفت روز افزون بی تاثیر نیستند. تاثیری که باعث شده است که کاربران زیادی برای یافتن بهترین نرم افزار کلاس مجازی جستجو کنند.

آموزش مجازی آنلاین

آموزش مجازی (virtual learning ) و یا به عبارت دیگر آموزش الکترونیکی (e-learning ) بر بستر اینترنت از راه دور امکان‌پذیر است.  امروزه آموزش بر پایه موبایل (m-learning) به کمک آمده که طی یک ارتباط معلم و دانش آموز در یک زمان مشخص وارد کلاس مجازی شده ودر یک محیط مجازی با یکدیگر در تعامل قرار میگیرند. در آموزش مجازی آنلاین مدرس می تواند با ارائه فایل های پی دی اف و اسلایدهای پاورپوینت و صدا و تصویر خود مباحث آموزشی مورد نظر را با دانش آموزان در میان بگذارد. اشتراک گذاری دسکتاپ کامپیوتر مدرس و نمایش محیط نرم افزارهای مختلف به صورت زنده به فراگیران ، امکان آموزش عملی موضوعات مختلف همچون کار با انواع نرم افزارها را ایجاد می کند.

آموزش مجازی آنلاین

آموزش آنلاین، یادگیری برنامه ریزی شده ای است که در آن معمولاً یادگیری و آموزش در محیط های جدا از هم صورت می گیرند. به همین دلیل آموزش آنلاین، به تکنولوژی های ارتباطی و نهادی برای طراحی و برنامه ریزی آموزش نیازمند است.یادگیری آنلاین فقط بر روی نیازهای یاد گیرنده برای رابطه با مدرس تمرکز می کند، درحالی که آموزش آنلاین باید شامل دو طرف ارتباط، یعنی مدرس و یاد گیرنده باشد.

کلاس آنلاین یا سامانه آموزش مجازی یک محیط آموزش و یادگیری است که در آن به شرکت کننده ها آموزش از راه دور ارائه می شود و آن ها می توانند تنها در یک سیستم اینترنتی باهم ارتباط برقرار کنند، تعامل داشته باشند، سخنرانی ها و ارائه ها را مشاهده کنند و در آن بحث شرکت و تعامل کنند . این محیط اغلب با یک سیستم وب کنفرانس کار می کند که به چندین کاربر اجازه می دهد که در زمان مشابهی به اینترنت متصل شوند که به کاربران اجازه می دهد که از هر نقطه ای که هستند در کلاس آنلاین شرکت کنند.

 

چرا آموزش آنلاین بهترین گزینه است؟

برای تحصیل در یک کلاس آنلاین نیازی نیست که حتماً مسافتی طولانی را طی کنیم. در مورد مدرسه آنلاین و مجازی هم این موضوع بیشتر تاثیر دارد. شیوع گسترده ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، فاجعه ای بزرگ را در دنیا رقم زده است.

تعطیلی پی در پی مدارس و دانشگاه ها، شرکت ها، گردهمایی های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، ضربات جبران ناپذیری را به افراد، مراکز دولتی و خصوصی و به خصوص چرخه اقتصاد در سرتاسر دنیا وارد کرده است. در این میان بسیاری از شرکت ها با هدف کاهش برخی خسارات ناشی از تعطیلی های مداوم، دست به دامن تکنولوژی شدند.

این روزها بهره مندی از امکانات و سرویس های برگزاری کلاس مجازی ،کلاس آنلاین، در تمامی کشورها و در میان گروه های مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در ایران نیز، برای جلوگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مراکز آموزشی، ادارات، شرکت ها، حتی دادگاه ها و… تا حد امکان از ویدئو کنفرانس استفاده می کنند.

بهترین آموزشگاه های آینده کدامند؟

بسیاری از مدارس با این تفکر که صرفا آموزش به صورت مجازی خواهد بود دست به دامن سرویس های برگزاری کلاس انلاین شدند که پس از مدتی متوجه ادامه دار بودن آموزش به صورت مجازی شده اند و نیاز آنها جهت سامانه هایی که بتواند تمام احتیاجات مرکز آموزشی را برطرف کند بیشتر شد. از جمله نیاز های مراکز:

  • سامانه مدیریت کلاس و مدرسه lms
  • برگزاری آزمون آنلاین
  • بانک آزمون طبقه بندی شده
  • بستر پیام رسان
  • ثبت نمرات و کارنامه
  • نظارت آنلاین مدیر
  • محتوای آموزشی طبقه بندی شده
  • برگزاری لایو های تعاملی
  • ارتباط نامحدود در برگزاری کلاس مجازی
  • و..

لذا مدارسی میتوانند کارنامه خوبی از خود به جای بگذارند و پیشرو در آموزش مجازی باشند که بتوانند تمام احتیاجات مدرسه را بر طرف نمایند.

کلاس مجازی

 

مفاهیم آموزش مجازی آنلاین:

مدرسه مجازی :

مدارس مجازی محل فیزیکی ندارند و دانش آموزان از طریق وب سایت یا اپلیکیشن مدرسه دروس مورد نظرشان را انتخاب کرده و کلاس آنلاین خود را برگزار میکنند.

ویژگی های مدرسه مجازی:

• نیاز نداشتن به حضور فیزیکی معلم ودانش آموز در کلاس
• وابسته نبودن کلاس درس به زمان خاص
• کیفیت بالاتر ارائه درس ها
• حضور تمام دانش آموزان برای یک درس
• دسترسی آسان

کلاس مجازی:

کلاس مجازی در حقیقت یک فضای مجازی است که معلم در ساعات مشخصی باید در آن حضور داشته باشد، تدریس مباحث مورد نظر در این فضا صورت میگیرد و دانشجویان می توانند سوالات و مشکلات خود را در این فضا مطرح کنند و با استاد و باقی دانشجویان به بحث و تبادل اطلاعات بپردازند.

تدریس مجازی:

در آموزش مجازی آنلاین معلم به صورت فیزیکی وجود ندارند ولی به صورت آنلاین پاسخ گوی کاربران و دانش اموزان هستند.

دانش آموز مجازی:

دانش آموز مجازی فردی است که بدون حضور فیزیکی در کلاس های درس تحصیل می کند و باید با طرز کار با نرم افزار های آموزشی تحت وب و موبایل و همچنین اینترنت و سایت آشنا باشد.

آزمون های مجازی:

آزمون های آنلاین به این صورت هستند که دانش آموزان در ساعت معین و مدت زمان معین در یک آزمون شرکت کرده و کلیه مباحثی را که در دانش آموزان مجازی مطالعه کردند را مورد ارزیابی  قرار خواهند داد.

آپارات Next Back

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

17 − شش =